Hlavní obsah
 

V rámci Hodiny Země potemněla pařížská Eiffelovka či athénská Akropole

Světové památky, mrakodrapy i obyčejné domy. Tisíce z nich včera potemněly v rámci akce, která má upozornit svět na člověkem způsobené klimatické změny. Mezi nimi nechyběly ani ty nejslavnější jako pařížská Eiffelova věž či Akropole.

 
V rámci Hodiny Země potemněla pařížská Eiffelovka či athénská Akropole

V půl deváté se do tmy letos opět zahalily významné památky v Paříži, Athénách, Londýně či Bombaji a dalších městech po celém světě. V České republice pohaslo osvětlení Karlova mostu, Petřínské rozhledny nebo Karlštejna.

Kampaň, kterou zavedl Světový fond na ochranu přírody (WWF) v roce 2007, má upozornit na stále zhoršující se klimatické podmínky, které podle fondu výrazně ovlivňuje též člověk. [celá zpráva]

Potemnění památek je pouze symbolické a pochopitelně si neklade za cíl energii za osvětlení ušetřit. Podle vyjádření organizátorů má akce pouze upozornit lidi, aby se zamysleli nad ekologickou zátěží, kterou lidstvo Zemi přináší.

Každoročně se hodinová akce koná poslední březnovou sobotu, jen v letech, kdy na poslední sobotu připadá velikonoční Bílá sobota, se akce o týden posouvá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků