Hlavní obsah
 

V Polsku se objevil v řece kajman, může znamenat velký problém

Šok ve Vratislavi způsobil opravdový kajman, který se o víkendu k úžasu kolemjdoucích objevil u soutoku řek Widawa a Odra. Exotického plaza se v neděli po poledni podařilo úspěšně odchytit, uvedl list Fakt 24 na svém webu. Celá akce podle svědků netrvala déle než několik minut.

 
V Polsku se objevil v řece kajman, může znamenat velký problém

„Byl asi metr dlouhý,” vylíčila novinářům očitá svědkyně. Kajmana v polských vodách se dokonce podařilo zvěčnit. Potenciálně nebezpečné zvíře polapili policisté a pracovníci zoologické zahrady ve Vratislavi, kam byl zajatec přepraven a identifikován jako kajman brýlový z čeledi aligátorovitých. Později má péči o něj převzít nadace Epicrates.

Tego jeszcze nie było 😯W Lesie Rędzińskim zamieszkuje jakieś egzotyczne zwierzę, ze zdjęć wygląda na gawiala, media...

Zveřejnil(a) Zielony Wrocław dne Neděle 4. října 2020

Odborníci se shodují na tom, že by výskyt kajmana v místních řekách mohl představovat značný problém pro ekosystém. Samotný plaz by ovšem s největší pravděpodobností nepřežil nadcházející zimu.

Domovem kajmanů brýlových, kteří jsou známí také pod jmény kajman obecný či kajman středoamerický (Caiman crocodilus, dříve Caiman sclerops), je poměrně rozsáhlé území Střední a Jižní Ameriky sahající od Venezuely až na jih Amazonské pánve.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků