Hlavní obsah
Makak japonský. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Nízkých Tatrách se pohybují opice

Pokud v těchto dnech narazíte v lesích Nízkých Tater na makaky japonské, není to klam. Místnímu chovateli totiž utekli během silvestrovských oslav, když je vyděsil zvuk petard a dělobuchů, uvedla slovenská televize TA3.

Makak japonský. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Nízkých Tatrách se pohybují opice

Opice se pohybují se v okolí obcí Jasenie a Predajná. Navzdory nesčetným pokusům se je stále nepodařilo chytit. „Jsou vystrašené,“ vysvětluje chovatel Jozef Fridman. „Samec a dvě samice byli v dřevěné ohradě. Nikdy s nimi nebyly žádné problémy. Aby se dostali ven, prokousali desítku dřevěných hranolů. Netušil jsem, že to dovedou,“ dodal.

Tomuto druhu opic mráz nevadí. „Předpokládáme, že majiteli se podaří tyto opice co nejdříve odchytit. Jejich rozmnožení ve volné přírodě určitě nehrozí,“ řekl ochranář Dan Harťanský.

Majitel opic si ztěžuje, že je lidé schválně plaší dělobuchy. Zábavní pyrotechnika by se přitom na území národního parku Nízké Tatry vůbec neměla používat. „Mám obavy, aby je někdo nezastřelil jen tak pro radost,“ bojí se chovatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků