Hlavní obsah
 

V kalifornské zoo prý řádí puma, zřejmě zardousila koalu

Souboj, k jakému by v běžné přírodě mohlo dojít jen stěží, se nejspíš odehrál v zoologické zahradě v Los Angeles. Podle ošetřovatelů tam totiž zřejmě puma zardousila koalu.

 
V kalifornské zoo prý řádí puma, zřejmě zardousila koalu

Ředitel zoo John Lewis agentuře AP řekl, že tělo koaly bylo nalezeno mimo její výběh minulý týden. Při přehrávání záznamů z bezpečnostních kamer z osudné noci pracovníci zahrady objevili samce divoké pumy, kterého viní z usmrcení cizokrajného zvířete, pocházejícího z Austrálie. Přímo při činu kamery šelmu nezachytily, podle ošetřovatelů jsou však důkazy poměrně jasné.

Jedná se o pumu známou pod označením P-22, která se dostala do povědomí, když ji vyfotili, jak si vykračuje kolem slavného nápisu Hollywood. Loni se zase objevila v hustě obydlené čtvrti, kde se schovala pod domem. Vzhledem k tomu, jak často se toulá v obydlených částech, ji poté biologové vybavili obojkem s GPS vysílačem, aby mohli sledovat její pohyb.

Ošetřovatelé v reakci na nevítanou návštěvu začali na noc menší zvířata, která by se mohla stát dalším cílem predátora, zamykat do klecí, do nichž se šelma nedostane.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků