Hlavní obsah

V Jordánsku soutěžili nejsilnější muži světa. Tahali nákladní tahače

Deset siláků z celého světa se minulý pátek sešlo v jordánském hlavním městě Ammánu, aby zjistili, kdo z nich je nejsilnější. Jejich úkolem bylo odtáhnout jednadvacetitunový kamion po vytyčené dráze v co nejrychlejším čase.

V Jordánsku soutěžili nejsilnější muži světa. Tahali nákladní tahače

V jordánské metropoli se sešli soutěžící ze Spojených států, Velké Británie, Jižní Afriky, Nizozemska či Maďarska, chybět ovšem nemohl ani domácí borec. Na stupních vítězů se sice Ahmed Aburajoh neumístil, ocenil ale, že se taková soutěž vůbec v Jordánsku konala.

„Tenhle typ sportu u nás příliš podporován není, většina lidí o něm nic neví. Doporučuji ale všem mladým mužům, aby si o něm něco zjistili a zapojili se do něj,“ sdělil Aburajoh agentuře Reuters.

Podle Fadela Eliase ze společnosti Pinnacle Group je úspěchem, že se takováto akce v arabské zemi vůbec konala. „Chtěli jsme ukázat arabskému světu, že takovou soutěž dokážeme uspořádat. Přivezli jsme nejsilnější muže světa a do soutěže se zapojil i domácí šampión,“ uvedl Elias.

Ozdobou závodu byl bez pochyby Američan Brian Shaw. Přes dva metry vysoký muž, který váží 192 kilogramů je čtyřnásobným vítězem soutěže Nejsilnější muž světa. Obr z Ameriky však nakonec skončil na druhém místě, vítězem celého klání se stal Nizozemec Kelvin De Ruiter, který si odnesl i peněžitou výhru v hodnotě 10 000 dolarů (zhruba 218 000 korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků