Hlavní obsah
Geniči Mitsuhaši se ve svých 45 letech stal prvním magistrem v oboru nindža Foto: Profimedia.cz

V Japonsku mají prvního magistra v oboru nindža

V dnešní době se dá na vysoké škole studovat v podstatě cokoliv. Magisterský titul v oboru nindžovství byl však udělen poprvé. Jeho nositelem se stal 45letý student japonské Univerzity Mie Geniči Mitsuhaši.

Geniči Mitsuhaši se ve svých 45 letech stal prvním magistrem v oboru nindža Foto: Profimedia.cz
V Japonsku mají prvního magistra v oboru nindža

Geniči Mitsuhaši strávil dva roky studiem historických dokumentů vztahujících se k legendárním nindžům a sám se přitom zdokonaloval v užívání bojových umění. Koupil si také dřevěný dvoupodlažní dům v provincii Iga, kde prý nindžové vznikli, a pěstoval tam rýži a zeleninu.

Iga, Japan Genichi Mitsuhashi has become the first student ever to graduate from a Japanese university with a master’s degree in ninja studies. Photograph: Courtesy of Genichi Mitsuhashi/AFP/Getty Images

Posted by Mark Green on Friday, June 26, 2020

„Četl jsem, že nindžové přes den pracovali jako farmáři, aby odpoledne mohli trénovat bojová umění,“ řekl pro agenturu AFP novopečený magistr v oboru nindža.

Na tento obor se před dvěma roky zapsal spolu se dvěma dalšími studenty, když ho otevřela univerzita Mie ve městě Tsu v oblasti Kansai, která se rozkládá na jihu centrální části ostrova Honšú. Třikrát týdně navštěvoval školu a napsal práci o tom, jak nindžové obhospodařovávali horské oblasti v Ize v období od 17. do 19. století. Rád by na své studium navázal a získal v oboru i doktorát.

Jedním z nindžů se studenti nestanou

„Byly to naplňující dva roky, protože jsem žil v horské vesničce, kde jsem se věnoval své práci, dělal svůj výzkum a studoval nindži,“ sdělil magistr v oboru nindža pro list Asahi Šimbun.

Jeho vedoucí práce Júdži Jamada popsal Mitsuhašiho jako příkladného studenta ve svém oboru. Své budoucí studenty také profesor Jamada upozornil, že studium je zaměřené na učení o nindžech, nikoliv o tom, že by se měli „jedním z nich stát“.

První zprávy o nindžích v Japonsku se objevují od 6. století, největšího rozmachu se tito bojovníci dočkali počátkem 14. století, kdy feudálové najímali žoldnéřské skupiny, aby tito bojovníci pronikli do jiných hradů a získali informace o jejich konkurentech. Konec éry nindžů je spojován se začátkem období Edo, kdy Japonsku vládla rodina Tokugawa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků