Hlavní obsah
 

V Estonsku proběhl šampionát v chytání komárů

Estonská populace komárů je oficiálně nejméně o 400 kusů chudší, na vině je světový šampionát v jejich chytání. Celkem 37 soutěžících se sešlo na poli v oblasti města Tartu, kde se utkali v chytání komárů na čas. Každý účastník měl k dispozici prostor o velikosti asi tři metry čtvereční a přesně deset minut na to, aby chytil co nejvíce komárů. Soutěžit se mohlo jednotlivě či v týmech po trojicích.

 
V Estonsku proběhl šampionát v chytání komárů

"V naší zemi máme mnoho komárů a musíme proti nim nějakým způsobem začít bojovat. To je také hlavní důvod, proč jsme se rozhodli v něčem takovém uspořádat šampionát," uvedl organizátor akce Triinu Akkermann.

Ačkoliv se soutěžící na velké klání nikterak soustředěně nepřipravovali, taktické plány měly však některé trojice velmi propracované.

"Nejdříve se trochu rozběhám a zahřeju, abych se začal potit. Poté budu stát s holýma rukama a nohama a má manželka s dcerou budou trefovat komáry, kteří si na mě budou sedat," uvedl jeden ze soutěžících Jevgenij Serov.

Vítězem individuální kategorie se stal Rauno Luksepp, který během deseti minut zabil 38 komárů. Utrpěl však v té samé době přinejmenším stejný počet kousnutí. V týmové soutěži pak stačilo na vítězství zabití 81 kousků. Pravdou však je, že byli i tací, kteří za deset minut chytili pouze jediného komára.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků