Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Cambridgi, kde přednášel i Churchill, se bude tančit u tyče

Členky prestižní studentské asociace Cambridgeské univerzity budou moci absolvovat kurzy tance u tyče - v prostorách, kde se po dvě staletí konaly přednášky světových politiků. Informovala o tom agentura AFP.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Cambridgi, kde přednášel i Churchill, se bude tančit u tyče

Cambridge Union Society se považuje za nejstarší a nejprestižnější studentskou debatní společnost. Její členky budou moci od nynějška kromě debat absolvovat též kurzy tance, který však bývá spojován spíše se striptýzovými kluby.

Kurzy tance u tyče, který po celém světě získává na popularitě, se budou odehrávat v proslulém Modrém sále, kde vystoupilo od založení studentského spolku v roce 1815 nespočet světových politiků, mimo jiné: bývalý předseda britské vlády Winston Churchill, bývalý americký prezident Theodore Roosevelt nebo první indický premiér Džaváharlál Néhrú.

"Domníváme se, že takové kurzy představují nejen prostředek k ženské emancipaci, ale rovněž originální způsob cvičení a zábavy s kolegyněmi," vysvětlila záměr mluvčí studentského spolku. "Nevidíme nic ponižujícího na faktu, že si chce inteligentní a nezávislá žena osvojit určitý styl tance ve ctihodných prostorách," dodala představitelka asociace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků