Hlavní obsah
Pár lvů dělá od letošního roku radost návštěvníkům v novém výběhu s ubikací. Foto: ZOO Brno

V brněnské zoo se narodila lví dvojčata

V noci na sobotu porodila v brněnské zoologické zahradě samice lva konžského Kivu dvě mláďata. Významnou událost provází však nejen radost z rozrůstající se lví smečky, ale i strach o narozená lvíčata.

Pár lvů dělá od letošního roku radost návštěvníkům v novém výběhu s ubikací. Foto: ZOO Brno
V brněnské zoo se narodila lví dvojčata

„Z narození lvíčat máme nesmírnou radost, ale není vůbec jisté, zda přežijí. Pro Kivu je to první zkušenost s porodem a starostí o potomky, o které se teprve učí pečovat. Necháme plně na ní, aby se vše naučila a osvojila si mateřské instinkty. Pro nás je nesmírně cenné už to, že víme, že se samice Kivu a samec Lolek úspěšně pářili a že mohou mít mláďata. První odchovy jsou nesmírně těžké a není možné odhadnout, jak dopadnou,“ uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

Prvorodička - samice lva konžského Kivu - se narodila 12. 10. 2012 v portugalském Lisabonu. Do Zoo Brno přijela 11. 7. 2017 z ústecké zoo. Lolek na Mniší horu přicestoval přesně o týden později z polského Gdaňsku, kde se také 14. 7. 2015 narodil.

Pracovníci zahrady budou o stavu lví rodiny nadále veřejnost informovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků