Hlavní obsah
Tři medvědi z večerníčku, oslava jejich 16. narozenin v Berouně Foto: Aneta Lednová, Novinky

V Berouně uhynul večerníčkový medvěd Vojta

Ve středu ráno nečekaně uhynul jeden z večerníčkových medvědích sourozenců medvěd Vojta. S dalšími dvěma medvědy Kubou a Matějem žil v medvědáriu poblíž centra města Beroun.

Tři medvědi z večerníčku, oslava jejich 16. narozenin v Berouně Foto: Aneta Lednová, Novinky
V Berouně uhynul večerníčkový medvěd Vojta

Podle přivolaného veterináře je cizí zavinění vyloučené a příčina se teprve zjišťuje.

„Je to smutná zpráva, líto je mi to hlavně kvůli dětem. Tři medvědi se během let stali neodmyslitelnou součástí berounského kulturního života. Cítím to skoro, jako by člověk ztratil někoho blízkého,” řekl berounský starosta Ivan Kůs.

Medvědi z večerníčku oslavili 16. narozeniny

Video: Aneta Lednová, Novinky

Medvědi letos v lednu oslavili 16. narozeniny. Každoročně jim jezdí popřát režisér Václav Chaloupek, s nímž medvědi vyrůstali a stali se hlavními hrdiny jeho večerníčkových příběhů.

„Pro mě je to smutné, protože Vojta byl takový mazlík, to byl ten nejmenší z nich, který vážil kilo třicet, když jsem je přivezl. Bráchové ho vždycky malinko odstrkávali, protože byl slabší,“ zavzpomínal pro ČTK filmař.

Václav Chaloupek s medvědy

Foto: Radek Plavecký, Právo

„A možná že byl slabší proto, že měl nějakou genetickou vrozenou vadu. Přece jen ti medvědi byli už několikátá generace, která vznikla příbuzenským křížením. Mohlo se tam stát cokoli. Možná se to zjistí při pitvě, ale vypadá to, že to byl nějaký infarkt,“ uvedl Chaloupek, který dnes kvůli události přijel do berounského medvědária. „Volali mi kvůli tomu, že ti ostatní medvědi se nechtěli nechat oddělit,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků