Hlavní obsah
Reg Buttress na fotce z roku 2015 s jedním ze svých synů, vnukem a pravnučkou. Foto: Profimedia.cz

V 94 letech pracoval jako prodavač. Zemřel dva měsíce po odchodu do důchodu

Regu Buttressovi bylo 94 let, když se konečně rozhodl opustit svou milovanou práci prodavače v prodejně řetězce Sainsbury´s ve velšském městě Cwmbran. Muž, který pracoval od svých třinácti let, do obchodu nastoupil v roce 1981 a od té doby v něm působil na řadě pozic celých 36 let.

Reg Buttress na fotce z roku 2015 s jedním ze svých synů, vnukem a pravnučkou. Foto: Profimedia.cz
V 94 letech pracoval jako prodavač. Zemřel dva měsíce po odchodu do důchodu

Muž, který v těchto dnech skonal, odešel do důchodu v září. Bylo mu 94 let, přesto na svou práci nedal dopustit. „Užívám si tuhle práci a potkávání se s různými lidmi. Je skvělé, když se vám svěřují se svými příběhy,“ svěřil se BBC Buttress těsně před svým odchodem do důchodu.

Reg Buttress: Oldest shop worker dies after retiring http://dlvr.it/Q25007

Zveřejnil(a) Andrewvilor dne 21. listopad 2017

Buttress pracoval od svých třinácti let. To nastoupil do dolů u vesnice Hafodyrynys. Jenže brzy se malý kluk ukázal jako nadbytečný, a tak si Buttress pokoušel hledat práci jinde. Nikde v okolí nebylo místo a chlapec získal další zaměstnání až v 300 kilometrů vzdáleném Birminghamu.

Otec Buttressovi koupil kolo, na kterém do mladík do práce jezdil. Cestu domů absolvoval vždy jednou týdně a zabrala mu dva dny. „Na noc jsem spával v křoví,“ se smíchem vzpomínal na své mládí čilý stařík.

Po válce si nakonec našel práci v rodném kraji a vystřídal několik zaměstnání od strojvůdce parní lokomotivy až po dělníka v továrně na výrobu nylonu. V roce 1981 získal Buttress ve svých 59 letech místo v supermarketu v Cwmbranu, kde vystřídal několik pozic od sběrače vozíků, doplňovače regálů až po oficiálního vítače zákazníků.

Bez práce si život představit nedokázal

Do důchodu poprvé odešel v pětašedesáti, jenže po šesti týdnech se objevil v kanceláři prodejny a žádal místo zpět. „Bez práce jsem se cítil ztracený... Prostě jsem musel zpět,“ uvedl. A tak se Butress opět vrátil.

V roce 2015 Reg pravděpodobně získal i titul nejstaršího Santy.

V různých kostýmech rozdával smích a radost zákazníkům a brzy se stal populární postavičkou, kterou znal snad každý v Cwmbranu. Kromě práce miloval ještě rugby a svou rodinu, životní elán neztratil ani po smrti milované manželky Gwendoline před dvěma roky, se kterou žil 65 let.

„Reg byl milovaným kolegou a inspirací nám všem. Naše myšlenky jsou v této smutné době s jeho přáteli a rodinou. Bude nám velice chybět,“ uvedl tiskový mluvčí Sainsbury´s v okamžiku, když vyšla najevo smutná zpráva. V práci strávil Reg Buttress celkem 81 dlouhých let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků