Hlavní obsah
 

Uprchlý šimpanz skolil mocným kopem zaměstnance zoo

Stačilo málo a pokus šimpanze jménem Jang Jang o útěk mohl dopadnout i tragicky. Lidoop minulý pátek utekl ze svého výběhu v zoologické zahradě v čínském městě Che-fej. Při své cestě za svobodou odkopl jednoho ze zřízenců způsobem, který si v ničem nezadal s chvaty mistrů bojových umění. Jang Janga se pak nakonec podařilo odchytit policejní jednotce.

 
Uprchlý šimpanz skolil mocným kopem zaměstnance zoo

Šimpanz se ze svého výběhu dostal za pomoci spadlého bambusového kmene. Vedení zoo okamžitě nařídilo návštěvníkům opustit areál zahrady, protože se obávali, že by další šimpanzi mohli Jang Janga následovat.

Na záznamech z kamer, které se na sociálních sítích objevily následující den, je vidět návštěvníky, jak chvatně spěchají do bezpečí za mřížovanou bránu zoologické zahrady. Zatímco se poslední lidé tísnili u brány, Jang Jang rozvážným krokem mířil rovněž k východu. Ven se už ale nedostal, zaměstnanci zoo stihli bránu včas zavřít.

Jeden z nich ovšem naneštěstí upoutal šimpanzovu pozornost, a když se kolem zvířete pokusil proběhnout, primát to vzal jako výzvu k útoku. Couvajícího zřízence pak trefil dobře mířeným kopem. Muž ztratil rovnováhu a odletěl několik metrů dozadu.

Jang Jang byl očividně více vyděšený než agresivní. Na muže se také dál nevrhal a raději se dal na útěk. Zřízenec se rychle postavil na nohy a sprintoval na opačnou stranu.

Lidoop se nakonec usídlil na střeše jedné z budov, kde ho našla přivolaná policejní jednotka, které se povedlo zvíře uspat. Žádný další šimpanz už z výběhu neutekl a vedení zoo oznámilo, že kromě lehce zraněného zaměstnance nedošel nikdo další, včetně Jang Janga, k úhoně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků