Hlavní obsah

Tygří sirotci našli prasečí matku a pochutnávají si na jejím mléku

Thajská tygří zoo Sriracha si klade za cíl ukázat, že i na první pohled velmi rozdílné druhy zvířat mohou žít společně. Na jednom místě je tak k vidění například tygr, prase a krokodýl. Osiřelá tygří mláďata zde dokonce krmí prasečím mlékem, píše agentura Reuters.

Tygří sirotci našli prasečí matku a pochutnávají si na jejím mléku

Mláďata tygra podle autora videa osiřela a zaměstnanci zoo je přidělili k prasečí matce, která sama krmí už několik selat. Podle ošetřovatelů je prasečí mléko pro tygry osvědčenou praxí.

Podle zoologické zahrady prasečí mléko mláďatům tygra prospívá a rychle po něm rostou a sílí. Prasečí matka navíc ochotně poskytuje mléko kromě selat i nevlastním strávníkům, kteří si po naplnění žaludků poblíž macechy spokojeně odpočinou.

Tygři spokojeně žijí se selaty

Foto: Profimedia.cz

Zoo Sriracha je ve stejnojmenném městě v provozu od roku 1997 a návštěvníci mají možnost vlastnoručně nakrmit mláďata tygrů, sledovat vycvičená prasata či zhlédnout krokodýlí představení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků