Hlavní obsah
Koloseum je jednou z dominant Říma. Foto: Profimedia.cz

Turista zbytečně poničil ikonickou římskou památku, nyní mu hrozí vězení

Dvaatřicetiletý turista z Irska zřejmě toužil, aby jeho jméno bylo navždy spojeno s jeho návštěvou v Římě. Do Kolosea vyryl svoje iniciály, což ale neuniklo pozornosti tamní policie a Irovi nyní hrozí až rok za mřížemi a tučná pokuta.

Koloseum je jednou z dominant Říma. Foto: Profimedia.cz
Turista zbytečně poničil ikonickou římskou památku, nyní mu hrozí vězení

Policie minulé pondělí zadržela turistu na základě informace od ochranky objektu. Jak vyšlo najevo, nejmenovaný muž vyryl do historické památky dvě písmena o velikosti asi šest centimetrů.

Způsobil tak poškození Kolosea, za což mu nyní hrozí až jeden rok za mřížemi a pokuta ve výši 2065 eur (56 tisíc korun).

„Koloseum reprezentuje společně s dalšími památkami historii nás všech. Musíme je chránit a ubránit je pro další generace,” uvedla italská archeoložka Federica Rinaldiová.

S podobnými případy už se v Římě setkali v minulosti. V roce 2014 ruský turista vyryl do památky písmeno „K”, což ho nakonec stálo 20 tisíc eur (540 tisíc korun). Koloseum je považováno za hlavní turistickou atrakci v italské metropoli, kterou každý rok navštíví tisíce turistů. Patří také mezi Nových sedm divů světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků