Hlavní obsah

Tučňák Wellington vzbudil v běluhách zvědavost

Lidé rádi využijí každou možnost, při které si mohou alespoň na chvíli odpočinout od každodenních strastí, kterých tato doba nabízí víc než dost. V případě chicagského akvária se o podobná rozptýlení stará především tučňák Wellington, který se prochází liduprázdným akváriem.

Tučňák Wellington vzbudil v běluhách zvědavost

Na další procházce se tučňák skalní zastavil před akváriem, které obývají běluhy. A zatímco pro Wellingtona, kterého zaměstnanci akvária Shedd provázejí chodbami pravidelně, bral další zastávku jako jednu z mnoha, běluhy na něm mohly oči nechat.

Neobvyklý tvor za sklem zaujal zejména mládě jménem Annik, které se narodilo teprve minulý rok.

Běluhy obývají severní hemisféru a jinde než v zajetí se tak s tučňáky obývajícími polokouli jižní setkat nemohou. Za normálního provozu se však ani v akváriu neuvidí.

Snad i proto běluhy bedlivě sledovaly každý Wellingtonův krok. Ten se chvíli před nimi procházel, pak ho ale začala zajímat víc cedule než bělostní mořští savci a odešel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků