Hlavní obsah
Kamerový systém MP F-M Foto: magistrát FM

Topmodelka Němcová už chodí do schodů

Česká topmodelka Petra Němcová (25), kterou v Thajsku vážně zranila vlna tsunami, již opustila pražskou Ústřední vojenskou nemocnici. Podle jejího otce se rychle zotavuje. O tom, jestli bude pokračovat v kariéře, se teprve sama rozhodne.

Kamerový systém MP F-M Foto: magistrát FM
Topmodelka Němcová už chodí do schodů

"Její zdravotní stav je čím dál lepší. Chodí už sama do schodů, ale nesmí silně našlapovat na levou nohu. Jinak je v pohodě," potvrdil její otec.

Petra Němcová, která patří mezi nejžádanější modelky na světě, je jednou ze tří Češek, které byly v Thajsku po ničivé katastrofě hospitalizovány. Přežila osm hodin ve větvích stromu.

Léčba potrvá měsíce

Podle otce ničivý útok odnesla roztříštěnou pánví, hematomem v oblasti ledvin a spoustou šrámů po celém těle. Léčbu odhaduje ještě na dva až tři měsíce. "Nyní má být v klidu a nepřetěžovat se," popsal Němec. Za dva týdny by měla začít rehabilitovat.

Potom se rozhodne o pokračování kariéry modelky. "Ještě není nic jasné. Je složité o tom mluvit. Až se dá dohromady, tak se uvidí," konstatoval otec. 

Na českou krásku se dobývali ze CNN

Z pražské nemocnice zamířila Němcová domů do Karviné minulý pátek. "Musíme poděkovat řediteli a celému personálu za výbornou péči," pochválil pražskou vojenskou nemocnici otec. Podle něj se k Petře snažili dostat v nemocnici i dva zpravodajové CNN, kteří tam proseděli dva dny.

Němcová upřesnila, že za fotografie, které poskytla americkým médiím už v thajské nemocnici, dostala dvě stě tisíc dolarů, tedy přibližně 4,6 miliónu korun. Celá částka putovala na konto dětského fondu UNICEF. S médii po tragické události nelicitovala o výši honoráře za rozhovory a fotografie. "Interview poskytla a nechala na rozhodnutí novin nebo televize, kolik na konto UNICEF přispějí," přiblížil otec.

Petra se rozhodla léčit v České republice kvůli rodině. "Abychom byli spolu a mohli ji podpořit," řekl Právu otec. Modelka se v úterý chystala k odjezdu z Karviné na horskou chatu k dědovi, aby unikla zájmu médií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků