Hlavní obsah

Topícího se zachránil lidský řetěz

Velkou duchapřítomnost prokázali v neděli lidé na novozélandské pláži ve městě Napier, když vytvořili lidský řetěz, aby z moře vytáhli topícího se chlapce. Toho ve vodě držely silné vlny. O případu informoval australský server 9News.

Topícího se zachránil lidský řetěz

Dvanáctiletý Joshua McQuoid si na pláži hrál se svým kamarádem, když v tom ho srazila vlna. Chlapec sice nebyl daleko od břehu, ale kvůli prudkým vlnám a silnému spodnímu proudu se nemohl dostat do bezpečí a začal se topit.

Jeho kamarád Hikiroa Ratapu okamžitě zalarmoval návštěvníky pláže a policii. Chlapce se z vody pokusil vytáhnout německý turista, ale kvůli nárazům vln se mu nedařilo udržet ho. Policisté proto s dalšími lidmi vytvořili 12členný lidský řetěz, pomocí kterého topícího se hocha dostali z moře zpět na pláž.

Chlapec byl v bezvědomí, musela mu proto být poskytnuta první pomoc. Poté byl pro jistotu převezen do nemocnice, odkud ho po vyšetření propustili. Jeho otec uvedl, že je v pořádku, jen je stále trochu otřesený. „Přál bych si, abych mohl všem osobně poděkovat. Bez nich by tu můj syn už nebyl,“ řekl Joshuův otec Shane.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků