Hlavní obsah
Odrůda Red velvet pěstitele Miroslava Bartoše Foto: Jiří Smutný

Tom Hanks se kvůli nadváze vzdal kávy

Hollywoodský herec Tom Hanks hodlá za každou cenu zhubnout, proto se vzdal i své oblíbené kávy s mlékem. Domnívá se totiž, že právě ta může za jeho přibývající kila. Držitel dvou Oscarů propadnul kávě během natáčení jednoho ze svých posledních snímků Terminal.

Odrůda Red velvet pěstitele Miroslava Bartoše Foto: Jiří Smutný
Tom Hanks se kvůli nadváze vzdal kávy

"Hrál jsem východoevropského uprchlíka, který přebývá na letišti a většinu svého času tráví v kavárně," připomněl Hanks, který nyní svoji oblíbenou mléčnou kávu latte vyměnil za čaj.

"Musel jsem kávu s mlékem vyškrtnout ze svých oblíbených nápojů, protože jsem jí propadl tak, že jsem vypil denně téměř dva litry mléka. Proto si teď raději vychutnávám výborný britský čaj," uvedl herec s vysvětlením, že se v kávě nebojí kofeinu, ale spíše mléka.  

Dříve hubnul snadněji

Váha osmačtyřicetiletého herce již několik let kolísá v závislosti na rolích, které právě hraje. Zatímco v roce 1993 musel hodně zhubnout kvůli roli právníka postiženého nemocí AIDS ve Philadelphii, před čtyřmi roky musel přibrat pro roli tlouštíka v Trosečníkovi.

"Tam to bylo o to náročnější, že jsem musel nejprve přibrat na sto kilo a pak během natáčení tvrdým cvičením a přísnou dietou zhubnout, abych vypadal jako skutečný trosečník," konstatoval Hanks, jenž si za výkon v tomto filmu odnesl honorář ve výši dvaceti miliónů dolarů.

"Mít nadváhu není nic příjemného. Ovlivňuje to vaše spaní, vaše nohy a samozřejmě i cholesterol. Je těžké nabraná kila zhubnout, o mnoho těžší, než když jsem byl mladý," přiznal se s úsměvem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků