Hlavní obsah
Jeremy Goldsmith se svým kohoutem-rekordmanem. Foto: Profimedia.cz

Titán mezi kohouty budí hrůzu, ale ve skutečnosti je to kliďas

Kdo chce vychovat obřího kohouta, musí si pořídit kuře plemene brahmánka a krmit ho popcornem. To se podařilo Jeremymu Goldsmithovi z anglického Essexu, jenž vychoval už druhého největšího kohouta na světě, který bude zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. Jeho Little John měří 66 centimetrů na výšku.

Jeremy Goldsmith se svým kohoutem-rekordmanem. Foto: Profimedia.cz
Titán mezi kohouty budí hrůzu, ale ve skutečnosti je to kliďas

Rekordní opeřenec budí náležitý respekt, neboť krom výšky je to také kohout řádně mohutný. Brahmánky jsou indickým plemenem, patří k největším slepicím na světě a jsou výrazně zmasilé. Právě pro produkci masa se chovají. Výrazné na nich je také opeření běháků. Jinak je to ale drůbež klidná, málo bojácná a většinou neútočná.

Ačkoli Little John není kohoutem agresivním, děti se ho bojí. Na drůbež svého druhu je totiž extrémně vysoký. Většina kohoutů se smíří s poloviční či dvoutřetinovou výškou. V porovnání s ostatní drůbeží na Goldsmithově statku je Little John opravdovým titánem.

V porovnání s ostatní drůbeží působí Little John jako obr

Foto: Profimedia.cz

Za jeho velkým vzrůstem stojí velký výběh a bohatá a rozmanitá strava. Kromě tradičního kukuřičného šrotu si užívá lupínků nebo sendvičů od návštěvníků farmy, úplně nejraději má ale popcorn, který jeho majitel považuje za dost možná klíčový faktor, jenž vedl k takovému vzrůstu.

Goldsmith se z rekordu těší, ale zároveň tvrdí, že jeho mazlíček má teprve rok a ještě poroste. To znamená, že ve finále bude mít možná více než šestašedesát centimetrů, které nemá ani nejmenší muž planety Chandra Bahadur Dangi měřící 54,6 centimetru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků