Hlavní obsah

Tiché UFO nad Michiganem se málem stalo senzací

Když Američan Jeff Holko natočil nad michiganským městem Grand Blanc podivná a pomalu se pohybující světla, doufal, že má v rukou senzaci. Objekt sice připomínal přistávající letadlo, ale podle Holka letěl opačným směrem, než je letiště. Letecký odborník pak sice přišel s poměrně jednoduchým vysvětlením, Holko však stále trvá na svém.

Tiché UFO nad Michiganem se málem stalo senzací

Holko si zvláštních světel na obloze všiml minulé úterý. Okamžitě vzal svůj mobilní telefon a začal natáčet.

„Nemělo to žádný konkrétní tvar. Připomínalo to klín nebo možná disk. Nemělo to žádný povrch, téměř bylo vidět skrz,“ řekl Holko portálu MichiganLive.

Objekt se podle Američana a jeho přítelkyně pohyboval pomalu, jako by se vznášel, a navíc bez jakéhokoliv zvuku. To je také jejich největší argument. Letadla, která viděli předtím, totiž proletěla rychle a s obrovským hlukem.

S tím ovšem nesouhlasí letecký analytik Marc Dantonio. „Mohu potvrdit své podezření a s jistotou říct, že se jedná o letadlo, které se připravuje na přistání. Při určitých podmínkách se přistávací světla zapnou i více jak 100 kilometrů před letištěm. Když se blíží z takové dálky a se zapnutými světly, často to vypadá, že se vznáší. Letí totiž malou rychlostí a trvá jim dlouho, než se dostanou k letišti,“ uvedl Dantonio pro portál Huffington Post.

Holko si ale stále prosazuje svou teorii a vysvětlení experta nebere jako dostatečné. „To pozorování bylo naprosto nevysvětlitelné a odporovalo pravidlům létání. Bylo to moc nízko a moc pomalu na to, aby to bylo letadlo, navíc letiště se nacházelo na druhé straně,“ dodal Holko.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků