Hlavní obsah

Tereza Duchková si udržuje formu power jógou

Muzikálová herečka Tereza Duchková je poslední dobou pracovně velmi vytížená. I přesto si dokáže najít čas na sportování, aby si udržela dobrou kondici. Vedle jezdectví se zamilovala do power jógy.

Tereza Duchková si udržuje formu power jógou

"Se sportem svádím boj vlastně celý život. V mé profesi se sportovat víceméně musí, protože je třeba udržovat si kondici. Je pravda, že nepatřím mezi milovníky posiloven ani aerobiku, a proto jsem si oblíbila power jógu," vysvětlila Duchková.

"Neustálé hopsání v baletním sále nebo tanec mě neberou. Tohle, ani jiné jásací cviky, nemusím," přiznala Tereza.

Správným odreagováním je pro ni naopak power jóga, která čerpá z jógy, s meditací ale nemá příliš společného. "Je do dobrá hodinka, kdy se člověk protáhne, rozhýbe a ještě posílí ty partie, které posílit potřebuje. To si vážně užívám," usmála.

Její největší sportovní láskou jsou ovšem od dětství koně a jezdectví. "Králem sportů je pro mne jezdectví. Je to exkluzivní sport právě díky tomu, že při něm není člověk sám se sebou, ale musí přesvědčit ke spolupráci i zvíře. To je asi to nejkrásnější, co mě v životě zatím potkalo," prozradila Tereza.

Na kolektivní sporty jí příliš času nezbývá. "Mám ráda volejbal nebo nohejbal, ale neštěstí je v tom, že moji kamarádi, se kterými bychom si je mohli zahrát, mají volno v úplně jiné denní hodiny než já. Takže se s nimi vídám jen velmi málo," pokrčila rameny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků