Hlavní obsah
Mezi americkými taxikáři se najdou velmi poctiví lidé. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Taxikář ujel 320 kilometrů, aby vrátil zapomenutých 385 tisíc

Poctiví lidé nevymřeli a nejnovější případ z New Yorku je toho důkazem. Jeden z taxikářů ujel celkově více než 320 kilometrů jen aby vrátil své zákaznici kabelku, kterou si u něj zapomněla. Dvaasedmdesátiletá Italka Felicia Lettieriová měla u sebe cestovní peníze a šeky pro ni a šest příbuzných v celkové hodnotě 385 000 korun. Informoval o tom Daily Telegraph.

Mezi americkými taxikáři se najdou velmi poctiví lidé. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Taxikář ujel 320 kilometrů, aby vrátil zapomenutých 385 tisíc

Felicia Lettieriová zapomněla v taxi kabelku s obrovskou sumou peněz a už ani omylem nevěřila, že by se s ní snad ještě někdy mohla shledat. Měla však obrovské štěstí, že narazila na nebývale poctivého muže. Osmadvacetiletý Mukul Asaduzzaman původem z Bangladéše byl vychován více než dobře.

Vánoční jízda taxíkem přivedla Italku na policii, kde nahlásila ztracení peněženky s velkou sumou peněz. Policisté Italce jasně naznačili, že šance nalezení kabelky s peněženkou a celou sumou peněz je takřka nulová. To ale netušili, že v té době už Mukul Asaduzzaman hledal svou zákaznici.

Taxikář si dal okružní jízdu

Taxikář, studující zároveň na lékaře ve čtvrti Queens, se pokoušel najít pasažérku svého vozu podle indicií v peněžence. Nejdříve ujel 80 kilometrů na Long Island, protože v kabelce našel papírek s nadějně vypadající adresou. Jenže u domu v Patchougue nikdo neotevřel, a tak taxikář nechal na místě své telefonní číslo a vrátil se zpět do centra New Yorku.

Jen o několik hodin později obdržel Mukul telefonát od italské rodiny, a tak se otočil a opět jel 80 kilometrů vrátit zapomenutou kabelku. Když ji vracel a rodina mu za jeho poctivost nabízela odměnu, tak ji s díky odmítl.

"Když mi bylo pět let, tak mi moje máma říkala, abych byl čestný a pracoval tvrdě. Jen tak ze mě něco může být, říkala mi. Neměl jsem důvod si od nich něco brát," uvedl poctivý muž pro deník New York Post.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků