Hlavní obsah

Synagoga ve Washingtonu si vyjela na projížďku. Ustoupí výstavbě

Nejstarší synagoga v americkém Washingtonu má nový domov. Americký stavební tým se rozhodl budovu převézt na mobilní platformě z důvodu uvolnění místa pro novou výstavbu. Technicky náročný proces se v hlavním městě USA uskutečnil v úterý, informovala agentura Reuters.

Synagoga ve Washingtonu si vyjela na projížďku. Ustoupí výstavbě

Židovská modlitebna byla otevřena již v roce 1876 a jejímu otevření byl tehdy přítomen i tehdejší prezident Spojených států Ulysses S. Grant. Nyní však cihlová budova uvolnila místo plánované výstavbě a byla přesunuta na druhou stranu bloku.

Akce probíhala pod přísným technickým dozorem a převozu přihlíželi lidé z ulice i z balkónů. Na platformu vybavenou několika desítkami kol technici naložili celou budovu a pomalým tempem ji převezli na druhou stranu ulice.

Budova bude začleněna do připravovaného židovského muzea zaměřeného na život Židů v americkém hlavním městě. Jeho otevření je plánováno na rok 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků