Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Švýcarsko má příliš kaváren, bude je rušit

Švýcaři se budou muset rozloučit s některými svými oblíbenými kavárnami, kam byli zvyklí docházet na šálek kávy s přáteli a známými. Podle Švýcarského spolku majitelů kaváren je v zemi přebytek právě těchto podniků.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Švýcarsko má příliš kaváren, bude je rušit

Ve Švýcarsku existuje 28 tisíc kaváren a na 270 obyvatel vyjde jedna. Georg Gnadinger - prezident Spolku - uvedl, že se tak země řadí ke státům s největší hustotou kaváren.

Proto se musí snížit jejich počet, aby byla situace na trhu vyvážena, napsal zpravodajský server Ananova. Koncentrace kavárniček je prý tak vysoká, že by se do všech dohromady vešla půlka švýcarské populace.

Ve Švýcarsku navíc počet kaváren nezadržitelně roste, jen za uplynulý rok jich bylo nově otevřeno 928. Tržby však naopak klesají, vloni se snížily o 9,3 procenta a letos asi o dalších 5 procent. V příštím roce by mělo údajně ukončit provoz až 10 tisíc kaváren.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků