Hlavní obsah

Švýcarské řidiče zpomaluje herec převlečený za anděla strážného

Nemálo řidičů ze švýcarského kantonu Fribourg vyděsil pohled na bílého anděla stojícího u silnice a hrozícího prstem. Stejnou "vidinu" mělo hned několik za sebou jedoucích automobilistů, neboť u vozovky v tu chvíli stál skutečně anděl. Lépe řečeno do bílého andělského obleku s velkými křídly oděný herec, kterého si dopravní policie najala, aby zpomaloval neukázněné řidiče.

Švýcarské řidiče zpomaluje herec převlečený za anděla strážného

Strážného anděla silnic budou pravidelně vídat motoristé na mnoha místech Fribourgu v rámci kampaně „Bezpečná jízda“, kterou se dopravní policisté snaží omezit míru rychlostních přestupků v kantonu.

Stejný herec ve stejném kostýmu vystupuje v televizním spotu, v němž do něj mladá řidička napálí ve chvíli, kdy nezodpovědně a rychle vyjíždí ze své garáže.

„Ideou kampaně je, že jsme chtěli řidičům poskytnout konkrétní ochranu, mají tak u cesty skutečného anděla, který je upozorňuje, že mají být zodpovědní. Fyzická přítomnost, jako je tato, naše poselství ještě více zviditelňuje, i když je to metoda velmi neobvyklá,“ tvrdí mluvčí fribourgské policie Benoît Dumas.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků