Hlavní obsah

Svobodné ženy stále častěji žádají o pomoc s oplodněním kamaráda

Najít vhodného partnera je stále větší problém. Přibývá tzv. single lidí, kteří se rozhodnou raději žít na vlastní pěst, než řešit nepříjemnosti partnerského soužití. Z jednoho britského výzkumu v poslední době vyplynulo, že každá druhá svobodná žena ve věku 28 až 31 let požádá o oplodnění kamaráda.

Svobodné ženy stále častěji žádají o pomoc s oplodněním kamaráda

Stává se, že ženám začnou tikat biologické hodiny a přitom ten vhodný partner ne a ne přijít. A dobře známý kamarád je ideální volbou. Dotyčná přesně zná jeho zvyky a chování, má „proklepnuté“ jeho fyzické proporce a zhruba ví, co závadného by mohl potomek zdědit.

„Zdá se, že ženy a muži jsou stále přizpůsobivější v definici toho, co je to rodina,“ hodnotí výsledky studie britská psycholožka Linda Papadopoulosová.

Jenže ani ty ženy, které potkají ideálního otce a manžela, nemají vyhráno. Klacek pod nohy jim může hodit mor moderní společnosti zvaný neplodnost. Zatímco v minulosti byla viníkem neúspěšného pokusu o početí dítěte žena, dnes je to muž.

Plodnost pánů prudce klesá a klesá především počet spermií v ejakulátu. Zatímco v roce 1938 měl průměrný muž v mililitru ejakulátu asi 120 miliónů spermií, dnes je to 20 miliónů. K oplození vajíčka je potřeba alespoň oněch 20 miliónů, pak se šance na početí výrazně snižuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků