Hlavní obsah

Světový primetime pro Taťáňu Kuchařovou

Miss World Taťána Kuchařová se objeví v dokumentu BBC s Michaelem Palinem z legendárních Monty Pythonů. Jako reprezentantka mladé české generace řekne světu, jak to v ČR chodí.

Světový primetime pro Taťáňu Kuchařovou

Michael Palin, jeden ze stěžejních členů legendárních Monty Pythons, se v posledních dvou desetiletích věnoval natáčení rozsáhlých cestopisných dokumentů. Jeho seriály jako Kolem světa za 80 dní či Od pólu k pólu zaznamenaly obrovský úspěch po celém světě a ze slavného autora a herce Palina udělaly respektovaného cestovatele.

Jeho poslední seriál se jmenuje Nová Evropa s Michaelem Palinem a mapuje proměny té části Evropy, která se stále ještě vzpamatovává ze socialistických experimentů. V půlhodinovém bloku o České republice se obrátil na současnou Miss World Táňu Kuchařovou. Šli spolu na ples v Karlových Varech a dlouho si povídali. "Byl to fantastický zážitek," řekla Novinkám o spolupráci s legendou Táňa.

"Michael byl Táňou absolutně okouzlen," prozradil slavný uznávaný dokumentarista českého původu Michael Havas, který Palinovi dělal místní rešerše a Táňu pro jeho projekt doporučil.

Osudový missí prostředník

Producent, autor a režisér Michael Havas spolupracuje s mnoha televizními stanicemi na světě, včetně BBC. Deset let byl mimo jiné mezinárodním producentem českého filmaře Jana Švankmajera.

A byl to Havas, kdo před dvaceti lety zprostředkoval první setkání Miloše Zapletala se zástupci soutěže Miss World. "Točil jsem pro jednu švýcarskou televizi dokument o době Rudolfa II. a hudbu mi skládal Michael Kocáb. Přes tuto spolupráci jsem se poznal s Milošem. Když mi zavolal, jestli bych ho mohl kontaktovat s Miss World, velice rád jsem to pro něj udělal," vzpomíná Havas. Díky tomuto kontaktu se stala Miss ČR součástí tradice soutěží krásy ještě za minulého režimu. Po dvaceti letech Michael Havas doporučil českou a světovou královnu krásy Taťánu Kuchařovou Palinovi.

Střízlivý pohled

Sedmý díl Nové Evropy s Michalem Palinem, v němž zazáří Táňa Kuchařová, bude kanál BBC 1 vysílat v neděli 28. října ve 21.00. "Můj pohled na naší zem je docela střízlivý. Mnoho věcí se změnilo a stále mění k lepšímu a mnoho věcí je třeba ještě změnit," prozradila Kuchařová.

Cestopisy Michaela Palina prodává BBC do desítek zemí. Není tedy vyloučeno, že ten poslední s naší Miss uvidíme i v Česku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků