Hlavní obsah

Svět pobouřila kampaň proti AIDS, anděl v ní sleduje milující se homosexuály

Křesťané v celé Evropě vyjadřují znechucení nad novou rakouskou kampaní proti AIDS, která lidi velmi neotřelým způsobem vyzývá k používání kondomů. Na plakátech je zobrazen anděl strážný, který sleduje souložící páry, mezi nimiž nechybí ani homosexuálové. Věřící se domnívají, že ačkoliv je kampaň myšlena dobře, byla podle nich uchopena za ten nejhorší možný konec.

Svět pobouřila kampaň proti AIDS, anděl v ní sleduje milující se homosexuály

Kampaň Aids Hilfe Wien je bez veškerých pochyb velmi kontroverzní. Nicméně, když jde o dobrou věc, mnoho lidí zastává názor, že je možné překročit pomyslné hranice. Věřící s podobnými názory ovšem nesouhlasí.

"Ano, je důležité na tuto problematiku upozornit, ale ne tak, že uděláme z andělů nechutné voyeury, kteří sledují souložící homosexuály," uvedla jedna rakouská penzistka, které se prý tato kampaň hnusí.

Fotografie Olivera Gasta kampaň sice oživily, Rakousko ale rozdělily na dvě části. Anděl sledující souložící lidi podle velkého počtu lidí překročil pomyslné hranice. 

Anketa
Přijde vám nová kampaň proti AIDS v pořádku?
ano
81.2 %
ne
18.8 %
Celkem hlasovalo 18613 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků