Hlavní obsah
 

Statečná slepice snesla obří, čtvrtkilové vejce

Slepice z Kolumbie dost možná vstoupí do Guinnessovy knihy rekordů poté, co snesla vejce vážící neuvěřitelných 245 gramů. Vejce měří na výšku úchvatných 12 centimetrů. Kuriózní vejce snesla slepice ve městečku San Francisco v regionu Cudinmarca severně od kolumbijského hlavního města Bogotá.

 
Statečná slepice snesla obří, čtvrtkilové vejce

Vejce našla dcera farmáře Edna Ninová, kterou podivný nález podle jejích slov značně vyděsil. Vejce bylo totiž několikrát větší než ostatní vejce a hmotnostně je převyšovalo zhruba čtyřikrát.

"Lekla jsem se, protože jsem takové vejce nikdy neviděla. Okamžitě jsem přivolala svého otce, abych mu to ukázala," uvedla Edna, která na místo obratem přivedla svého otce Hernanda.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Slepice snesla nejmenší vejce na světě, je velké jako korunová mince

Video: Reuters

"Je to fenomén, ke kterému může dojít asi na každé farmě, ale za 20 let, co farmařím, jsem vejce takové velikosti neviděl. Je opravdu hodně velké," uvedl Hernando Nino, který vejce řádně zdokumentoval a odeslal zástupcům známé knihy rekordů, aby prověřili, zda jde o největší slepičí vejce na světě.

Slepice Franciscana je nyní hvězdou celého kurníku. Nino připisuje obří vejce zdravé stravě, kterou slepicím dopřává. Kuru se prý dostává velké množství vitamínů, aminokyselin a hodně proteinů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků