Hlavní obsah

Štamgasti v australské hospodě se spřátelili s krokodýlem

Rozjaření pijáci objevili u vchodu do krčmy v australském vnitrozemí krokodýla, a nenapadlo je nic lepšího než ho přizvat do party. Dotyčný živočich byl jen 60 centimetrů dlouhý, takže pro hosty hospůdky Noonamah byl spíš obveselením než hrozbou. Tento druh však může dorůst délky až pět metrů.

Štamgasti v australské hospodě se spřátelili s krokodýlem

Tři pravidelní návštěvníci, kteří si zvířete lelkujícího na prahu všimli, ho popadli a vnesli dovnitř. "Musím říci, že jsme byli trochu překvapení," konstatovala barmanka Sarah Sparreová. "Ale vypadal dobrácky a spokojeně, a nijak se nedurdil. Přesto jsme se ale rozhodli, že ho nebudeme poštívat."

Trojice mužů mu lepící páskou znehybnila zubatou tlamu, vyfotografovala se s ním v náručí, a pak ho strčila do krabice u barového pultu. Později se ukázalo, že krokodýl uprchl z několik kilometrů vzdálené zvířecí farmy.

Slanovodním krokodýlům, které kdysi lovci v honbě za jejich kůží téměř vyhubili, se teď na tropickém severu Austrálie zase daří. V 70. letech minulého století byli totiž označeni za chráněný druh. V dospělosti jsou agresivními predátory, kteří útočí i na lidi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků