Hlavní obsah
 

Španělská vesnice odvolila za rekordních 32 sekund

Od roku 2015 Španělsko nebylo schopné sestavit vládu a tento víkend museli Španělé zase k volbám. Ve vesnici Villarroya nedaleko Zaragozy tamní obyvatelé alespoň využili příležitosti, aby vylepšili vlastní rekord. Odvolit zvládli za 32 sekund.

 
Španělská vesnice odvolila za rekordních 32 sekund

Rekordně rychlé volby jsou ve vesnici možné jen proto, že čítá pouhých osm obyvatel. Když se proto v sobotu v devět hodin ráno otevřely volební místnosti, po několika desítkách vteřin se mohly zase zavřít.

Obyvatelé vesnice o deset sekund překonali svůj vlastní rekord. „Zlepšení rekordu je velmi uspokojující a jsme na to pyšní,“ prohlásil starosta Salvador Perez s tím, že tentokrát na vylepšení rekordu obyvatelé trénovali. „Ale i kdybychom netrénovali, zvládáme odvolit velice rychle,“ dodal starosta.

Zároveň přiznal, že neustále volit už je poněkud unavuje. „Jsme už otrávení. Upřímně, když už volit musíme, snažíme se to udělat co nejrychleji,“ vysvětlil Perez.

Španělsko už od roku 2015 nedokázalo sestavit vládu. Letošní volby do španělského parlamentu jsou tak již čtvrtými volbami během čtyř let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků