Hlavní obsah

Soud zakázal italské dvojici pojmenovat syna Pátek

Jmenuje-li se někdo Pátek, je to ostudné a směšné, rozhodli italští soudcové. Zakázali proto manželskému páru, aby svému potomkovi dali stejné jméno, jaké přiřkl románový Robinson Crusoe svému věrnému domorodému společníkovi na opuštěném ostrově.

Soud zakázal italské dvojici pojmenovat syna Pátek

"Dospěli k závěru, že (jméno Pátek) připomíná onoho primitivního divocha, a tak navozuje dojem méněcennosti a nezajišťuje chlapci nezbytné dobré způsoby," komentovala soudní verdikt právní zástupkyně rodičů Paola Rossiová. Pár prý zvažuje, že se proti tomuto rozhodnutí odvolá k nejvyššímu soudu.

Mara a Roberto Germanovi, jejichž syn se narodil 3. září 2006, pojmenovali a pokřtili chlapce Venerdi, italsky pátek. Přestože se klučina nenarodil v tento den, ale v neděli, jeho rodičům se tohle jméno zalíbilo, vysvětlila Rossiová v telefonickém interview. "Chtěli nezvyklé křestní jméno, něco originálního, a nezdálo se jim, že by právě na tomhle bylo něco ostudného. Člověka spíš napadne stejnojmenný den v týdnu než románová postava."

Celá záležitost skončila před soudem v severoitalském Janově, kde dvojice žije. Radnice je totiž podle zákona povinna hlásit nezvyklá jména.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků