Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Soud osvobodil španělskou klavíristku, jíž hrozilo vězení za hluk

Španělský soud osvobodil klavíristku, které hrozilo vězení kvůli tomu, že rušila sousedy hrou na piano. Informovala o tom ve středu agentura AP. Prokuratura přitom žádala odnětí svobody v délce 7,5 roku (později to snížila na 20 měsíců) za „ničení životního prostředí pomocí hluku” a za způsobenou psychickou újmu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Soud osvobodil španělskou klavíristku, jíž hrozilo vězení za hluk

Potrestáni měli být i rodiče sedmadvacetileté dívky, kteří prý byli spolupachateli, protože ji v hraní podporovali. I je ale soud v Gironě zprostil veškerých obvinění.

Pianistka Laia Martinová, pro kterou chtěla prokuratura také čtyřletý zákaz hraní na klavír, prý ještě jako studentka v letech 2003 až 2007 v pyrenejském městečku Puigcerdà svou hrou rušila sousedy. Na nástroj cvičila pět dní v týdnu, osm hodin denně, argumentovali žalobci. Sousedka Sonia Bosomová údajně v důsledku toho trpí poruchami spánku, úzkostnými stavy a záchvaty paniky.

Obhajoba považovala všechna tato obvinění za "naprosto přehnaná" a soud jí dal nyní za pravdu. Ve svém verdiktu uvedl, že tvrzení paní Bosomové jsou "nevěrohodná a zveličená".

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků