Hlavní obsah
Slepec z americké Oklahomy riskoval podobně jako tento nevidomý muž. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Slepec řídil opilý, u soudu se pod vlivem alkoholu skácel k zemi

Zní to až bizarně, ale v americkém městě Bartlesville ve státě Oklahoma se před soudem objevil vskutku kuriózní případ. Policie zde zatkla slepého muže, který řídil automobil. To ovšem nebylo zdaleka všechno, dotyčný byl k tomu i opilý a ve stejném stavu se dostavil také do soudní síně, kde se přímo před zraky soudce z lavice obžalovaných skácel na zem, uvedlo britské Metro.

Slepec z americké Oklahomy riskoval podobně jako tento nevidomý muž. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Slepec řídil opilý, u soudu se pod vlivem alkoholu skácel k zemi

Jednačtyřicetiletý Mark Alan Watson si zadělal na pořádný problém. Poté, co byl předvolán k soudu v případu, kdy jako nevidomý řídil automobil ještě pod vlivem alkoholu, se dostavil opět v poněkud podroušeném stavu. Před soudcem Russellem Vaclawem se po vyzvání, aby předstoupil k výpovědi, postavil a ihned upadl.

Vaclaw se jej poté zeptal, zda je pod vlivem alkoholu. Watson opáčil, že není, ale že je slepý. Soudci se však jeho odůvodnění nezdálo příliš důvěryhodné, a proto ho požádal o složení testu střízlivosti, kdy měl chodit po rovné čáře. Watson uvedl, že by úkol nemohl splnit, protože nevidí. Souhlasil však s dechovou zkouškou, která prokázala, že před soudním řízením také pil.

Slepec byl na policisty agresivní

Watson byl původně zadržen kvůli kolizi s jiným vozem. „Cítil jsem ránu, ale nebyl jsem si jistý, jestli jsem byl do té nehody zapojený,“ stálo ve Watsonových soudních výpovědích. Když jej po nehodě policisté požádali o test střízlivosti, muž údajně odmítl se slovy. „Jsem sakra opilý a k tomu slepý, takže stejně nemůžu řídit.“

Když jej policisté vedli za zadní sedadla jejich vozu, křičel, nadával a kopal jednoho ze strážníků do kolene. Watson byl poté obviněn z řízení vozidla pod vlivem alkoholu, pokusu o uprchnutí z místa nehody, za napadení veřejného činitele a z řízení i přes jeho zrakové postižení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků