Hlavní obsah

Šílenec se vrhl po hlavě z útesu a předvedl neuvěřitelný akrobatický kousek

Hrůzu nahánějící záběry, na nichž base jumper jménem Alex skáče z několik stovek metrů vysokého útesu a provádí nebezpečný akrobatický prvek, pořídil jeho přítel Michael Racicot v Kanadě.

Šílenec se vrhl po hlavě z útesu a předvedl neuvěřitelný akrobatický kousek

Prvku, který Alex provedl, se v base jumpingové terminologii říká „roll-over“ (převrácení se).

Jde o techniku, při níž base jumper svěsí svůj padák z útesu a skočí po hlavě dolů. Následně provede salto vpřed přes vrchní část padáku, čímž se dostane pod něj. Důležité je skočit dostatečně daleko, aby lana zůstala napnutá a padák se tak mohl dostat do rotujícího pohybu.

Z útesu skákal poprvé

Sedmatřicetiletý Kanaďan Racicot, jenž dramatické záběry pořídil, má v base jumpingu, tedy extrémní formě parašutismu, při které se skáče z vysokých budov, skalisek či jiných pevných bodů, desetileté zkušenosti.

Agentuře AP však prozradil, že ačkoliv má jeho kamarád Alex za sebou už několik seskoků z mostu, tohle byl jeho úplně první seskok z útesu.

„Byl velmi, velmi nervózní, ale bylo to úžasné. Všechno proběhlo strašně hladce a Alex byl po seskoku nesmírně nadšený,“ prozradil Racicot.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků