Hlavní obsah
Mozková kapacita mladého Inda je údajně výjimečná. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Šestiletý Ind má IQ vyšší než Einstein

Šestiletý Ind Pranav Veera žijící s rodiči v americkém Ohiu strčí do kapsy nejednoho středoškolského studenta. Jeho IQ totiž dosahuje 176 bodů, což je o šestnáct více, než měl geniální fyzik Albert Einstein.

Mozková kapacita mladého Inda je údajně výjimečná. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Šestiletý Ind má IQ vyšší než Einstein

Chlapec například dokázal již v předškolním věku vyjmenovat všechny americké prezidenty podle toho, jak po sobě vládli. A to od nejstaršího po současného i v opačném pořadí.

Ind navíc umí zpětně až do roku 2000 říct podle data, co za den v týdnu to byl. Pranav je také velmi soutěživý při hraní videoher Wii, ale rád si hraje i s dětmi venku. Už ve čtyřech letech znal celou abecedu a velmi bystře si dokázal vždy hrát s písmenky, až to dospělým vyráželo dech.

„Miluje sbírání různých abeced, podle různých barev, různých velikostí a z různých materiálů… Jeho testy ukázaly, že má IQ 176,“ tvrdí matka Suchitra Veerová.

„Ví tolik věcí, a navíc je nadšený z učení mnohem více než kterékoli jiné dítě, které jsem kdy viděla. Úplně se třese vzrušením,“ dodala Pranavova učitelka Marci Taylorová. Pranav ale po kariéře druhého Einsteina netouží. V tom, čím jednou bude, má Pranav jasno. „Budu astronautem,“ říká vždy rozhodně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků