Hlavní obsah

Saunování ve výšce 100 metrů? Ve Finsku tam odvážlivce dopravil jeřáb

Několik saunových nadšenců si v Helsinkách během minulého týdne mohlo vychutnat účinky finské sauny spojené s krásným výhledem na město. Stalo se tak v rámci soutěže, kterou vyhlásilo nové městské centrum ve čtvrti Kalasatama. Výherce dopravil do výšin jeřáb.

Saunování ve výšce 100 metrů? Ve Finsku tam odvážlivce dopravil jeřáb

Soutěže se zúčastnilo přibližně 5000 lidí. Nejvýše položenou saunu ve Finsku s úchvatným výhledem, kterou připravila jedna z finských stavebních společností, si však nakonec dopřálo jenom 300 šťastlivců.

Odměnou jim byl výhled ze 100 metrů, tedy stejné výšky, ve které se bude nacházet i plánovaná sauna, jež by měla být zhotovena v rezidenční výškové budově nového městského centra s názvem REDI.

„Myslím, že to byl zážitek, který se mi poštěstí jednou za život. Velmi jsem si to užila, bylo to vzrušující,“ řekla jedna z výherkyň Katri Schulzeová.

Sauna, kterou do výšin dopravoval jeřáb, pojmula najedenkrát maximálně tři osoby. Soutěž byla součástí série událostí, které mají poskytnout lepší náhled na to, co se ve městě chystá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků