Hlavní obsah

Samice vzácného klokánka i mládě ve vaku si pochutnávaly na jahodě

Klokánek krysí měří maximálně 35 centimetrů a je to zejména noční tvor, takže zahlédnout ho není zrovna lehké. Návštěvníkům Clelandského parku, který se nachází jihozápadně od australského Adelaide, se to ale povedlo a navíc za slunečného dne. Na videu zachytili samici s mládětem ve vaku, jak se krmí pořádným kusem jahody.

Samice vzácného klokánka i mládě ve vaku si pochutnávaly na jahodě

Malí vačnatci jsou považováni za ohrožené živočichy. Nejčastěji se v Austrálii stávají kořistí zejména z Evropy dovezených koček a lišek, na které je příroda nepřipravila.

Zahlédnout malé tvory, kteří se ven vydávají zejména v noci, je velkou vzácností. Někdy se však poštěstí spatřit klokánka krysího i za bílého dne. Zejména když samice potřebuje nakrmit nejenom sebe, ale i mládě.

Klokánci se většinou živí podzemními houbami, nepohrdnou však ani rostlinami, drobnými plody, nebo dokonce hmyzem. V České republice tato pozoruhodná zvířata mohou lidé vidět například v brněnské zoo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků