Hlavní obsah
 

Rybář přežil 12 dní na moři bez vody, pomohly mu ryby

Dvanáct dní strávil na moři havajský rybář Don Ingraham, kterému vlny poškodily loď a smetly ho do vody. Vyčerpaného a hladového ho v úterý našla pobřežní stráž poté, co se mu po provizorní opravě vysílačky podařilo vyslat krátký signál Mayday.

 
Rybář přežil 12 dní na moři bez vody, pomohly mu ryby

Ingrahama pohřešovali od 27. listopadu, kdy vysílačkou hlásil, že jeho loď nabírá vodu a hrozí, že se potopí. Jeho osm metrů dlouhé plavidlo trefilo několik vln, při nehodě přišla loď o stěžeň a ztratil i anténu.

Na jeho vysílání reagovala pobřežní stráž, která ho pět dní hledala. Poté pátrání přerušila. Jenže Ingrahamovi se podařilo v úterý vyslat ještě jedno Mayday, když použil jako provizorní anténu věšák na bundu a dráty, jak uvedla agentura Reuters.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Záchranáři vysílání zachytili a našli ho ještě týž den asi 100 kilometrů jižně od ostrova Oahu. Nacházel se asi 130 kilometrů od místa, z něhož vyslal první Mayday. Ingraham byl zesláblý, hladový a dehydrovaný.

„Neměl jsem vodu, hydratoval jsem se rybami. Jsem rybář, tak jsem je chytal,“ vysvětlil Ingraham pro Reuters, jak mohl tak dlouho přežít.

Svou záchranu označil za zázrak a už v dobré náladě prohlásil, že ji hned půjde oslavit do svého oblíbeného baru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků