Hlavní obsah

Russell Crowe utekl z rozhovoru, neunesl kritiku filmu o Robinu Hoodovi

Herec Russell Crowe utekl z rozhlasového studia BBC, kde poskytoval rozhovor o svém novém filmu Robin Hood. Herec neunesl kritiku naznačující, že z bytostně britské legendy Robina Hooda udělal svým přízvukem Ira, napsala agentura Reuters.

Russell Crowe utekl z rozhovoru, neunesl kritiku filmu o Robinu Hoodovi

Crowe se narodil na Novém Zélandu a vyrostl v Austrálii. Britská média kritizují jeho přízvuk v roli Robina Hooda v nové dobrodružné filmové adaptaci klasického námětu, která měla světovou premiéru tento týden na filmovém festivalu v Cannes.

Reportér BBC Mark Lawson řekl, že z Croweova výkonu nabyl dojmu, že "Robin Hood byl Ir, který často jezdil na dovolenou do Austrálie".

"Pak máš hluchý uši, kamaráde, vážně hluchý uši, jestli si myslíš, že tohle je irský přízvuk," odsekl šestačtyřicetiletý Crowe. Lawson se ho pak zeptal, zda tedy ten přízvuk měl být severoanglický. Robin Hood, zbojník ze 13. století, který podle pověstí bohatým bral a chudým dával, žil v lese nedaleko severoanglického města Nottingham.

"Ne, ten měl být italský...to ti nedošlo? Jdi do pr....," zareagoval herec, a pak ho ještě bylo slyšet mumlat: "Tu irskou záležitost tedy nechápu. Vůbec to nechápu." Mezitím se zvedl a odešel od rozhovoru.

Crowe, který získal Oscara za svou roli ve filmu Gladiátor z roku 2000, je známý prchlivou povahou. Zatím nejvážnější známý incident se odehrál v roce 2005, kdy byl zadržen za to, že mrštil telefonem po zaměstnanci newyorského hotelu.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků