Hlavní obsah
Kontroverzní reklama byla stažena. Foto: repro akvilon-invest.ru

Ruský úřad zakázal reklamu, modelka měla příliš malé poprsí

Přinejmenším údiv vyvolalo v ruských médiích vysvětlení antimonopolního úřadu FAS, proč se rozhodl zakázat jednu sexistickou reklamu. V daném případě stavební firma inzerovala nízké ceny v novém bytovém komplexu billboardem, na němž byl snímek rozpačité modelky s nevýrazným poprsím a nápis Máme maličké ceny a hodně komplexů.

Kontroverzní reklama byla stažena. Foto: repro akvilon-invest.ru
Ruský úřad zakázal reklamu, modelka měla příliš malé poprsí

„FAS shledal malé poprsí fyzickou vadou,” povšimla si úředního vysvětlení média včetně ruské redakce BBC. „Ukázalo se, že i sám úřad může o posuzovaném předmětu náhodně plácnout cosi pořádně nevhodného,“ poznamenala stanice na svém webu. Antimonopolní úřad se dalšího komentáře zdržel.

Úřad poměrně často nařizuje odstranit reklamu urážející ženy anebo za ni dává pokuty. O tom, co je urážlivé, rozhoduje speciální komise odborníků.

Ta v případě billboardu z Archangelska nejenže dala za pravdu stížnosti, že jde o sexistickou reklamu, urážející a ponižující ženy, ale dodala, že „reklama poukazuje na fyzické vady žen (maličké poprsí)“. Firmě, která billboard použila, hrozí pokuta až půl miliónu rublů (asi 160 tisíc korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků