Hlavní obsah
Ruský Děda Mráz je boháč. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ruský Děda Mráz vlastní majetek v hodnotě 74 miliónů rublů

Ruský Děda Mráz vlastní movitý i nemovitý majetek v hodnotě 74 miliónů rublů (asi 46 miliónů korun). Inventuru jeho bohatství provedli odhadci z Agentury pro rozvoj a výzkum nemovitostí (ARIN). Informovala o tom agentura Interfax.

Ruský Děda Mráz je boháč. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ruský Děda Mráz vlastní majetek v hodnotě 74 miliónů rublů

Nemovitosti Dědy Mráze stojí ve Vologodské oblasti v evropské části Ruska západně od Petrohradu. Experti do majetku započítali hotel se 48 lůžky, kavárnu se 150 místy k sezení, chaty, saunu, bazén, hřiště a kluziště. Vše se rozkládá na ploše deseti hektarů v hranicích města Velikij Usťjug, které je od roku 1998 domovskou obcí Dědy Mráze.

Děda Mráz dále vlastní tři koně do spřežení, sněžné saně, sobolí kožíšek, sobolí čapku, berlu a pytel na dárky. Podtrženo sečteno 74 miliónů rublů. Pro srovnání, moskevský patriarcha ruské pravoslavné církve bydlí ve vlastním bytě za 50 miliónů rublů a nynější ruský prezident Vladimir Putin například loni jako premiér přiznal roční výdělek přes 3,5 miliónu rublů.

Kdysi býval zlý

Děda Mráz a jeho krásná vnučka Sněguročka jsou neodmyslitelnou součástí vánočních svátků mezi Kaliningradem a Vladivostokem. Pohádkové bytosti rozdávají v ruských rodinách dárky dle pravoslavné tradice na Nový rok. Podle legend býval Děda Mráz veskrze zlá bytost. Současná podoba poněkud autoritářského, ale vlídného starce je dílem sovětské epochy.

Na počátku 90. let se zdálo, že Dědové Mrázové vyhynou pod náporem Santa Clausů, ale v nynější éře prožívají znovuvzkříšení. Těší se takové autoritě, že převleků využívají i exekutoři k vymáhání alimentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků