Hlavní obsah
 

Rozhovor chilského rybáře stěžujícího si na lachtany přerušil lachtan

Pláž kolem chilského města Tomé v oblasti Bío Bío okupuje už téměř měsíc na 3000 lachtanů hřivnatých. Na jejich přítomnost si chtěl v televizním rozhovoru postěžovat místní rybář, kterému vadí, že s tímto „lachtaním morem“ nikdo nic nedělá. Ovšem přerušil ho lachtan, který si otevřel branku v plotě kolem pláže a přišel se podívat, proč ho dotyčný pomlouvá, napsal zpravodajský server Daily Mail.

 
Rozhovor chilského rybáře stěžujícího si na lachtany přerušil lachtan

Lachtani, kteří se zabydleli na pláži v Tomé, se sem uchýlili do bezpečí před silným větrem a predátory, jako jsou kosatky. Dlužno podotknout, že většina obyvatel jejich přítomnost vítá, dodal Daily Mail.

Podle videonahrávky, kterou zveřejnil i zpravodajský server BBC News, si lachtan otevřel branku a přikolíbal se k televiznímu štábu právě ve chvíli, kdy rybář řekl slovo „mor“. Muž za zpovídaným rybářem se snažil lachtana zahnat zpátky na pláž, ale ploutvonožec se nenechal odradit.

Lachtani hřivnatí žijí na západním, jižním i východním pobřeží Jižní Ameriky a také na Falklandských ostrovech. Samci jsou o dost větší než samičky; v dospělosti mohou měřit až tři metry a vážit 350 kilogramů. Při odpočinku nepohrdnou ani zakotvenou rybářskou lodí a jsou známé případy, kdy se plavidlo pod jejich vahou potopilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků