Hlavní obsah
Willie Murphyová na snímku se zasahujícími policisty Foto: Rochester NY Police

Rozbila o něj stůl, oslepila šamponem a dodělala smetákem. Stařenka uzemnila lupiče

Když se minulý čtvrtek večer dobýval hromotlucký lupič do domu dvaaosmdesátileté Willie Murphyové z New Yorku, myslel si, že půjde o snadnou a bezbrannou kořist. Nemohl se mýlit víc. O pár minut později byl vděčný, když ho dobitého odváděli policisté do záchranky.

Willie Murphyová na snímku se zasahujícími policisty Foto: Rochester NY Police
Rozbila o něj stůl, oslepila šamponem a dodělala smetákem. Stařenka uzemnila lupiče

Willie Murphyová se po jedenácté hodině večer chystala na kutě, když kdosi začal bušit na dveře jejího domu v newyorském Rochesteru. „Stál venku a říkal ‚Prosím, zavolejte záchranku, je mi zle,“ uvedla Willie pro místní televizní stanici WHAM, která o případu informovala.

Drobná stařenka zavolala na tísňovou linku, dovnitř však muže pustit nechtěla. Jeho prosby se postupně změnily v nadávky. Do dveří začal narážet silněji, až se mu je podařilo vyrazit. Netušil ale, že se právě vloupal k několikrát oceněné kulturistce, která stále chodí posilovat každý den a v mrtvém tahu uzvedne bez potíží přes sto kilo.

V domě byla tma, zatímco lupič pomalu procházel domem, Willie se schovala a hledala něco, co by mohla použít jako zbraň. „Jsem sama, stará ale hádejte co? Jsem drsná,“ pyšně řekla Willie, když popisovala následující okamžiky.

Do ruky popadla stolek s kovovými nohami a vrhla se na překvapeného zločince. „Začala jsem ho zpracovávat, ale hádejte co? Ten stůl jsem o něj rozbila,“ uvedla Willie. Stařenka popadla jednu nohu stolu a mlátila lupiče alespoň jí. Pod nápory ran klesl muž na zem.

Vybral si prostě špatný dům, řekla stařenka

Willie si na lupiče několikrát dupla a utekla do kuchyně. Tam popadla láhev šamponu a vrátila se ke sténajícímu muži, který se těžce sbíral ze země. Willie mu nastříkala šampon do obličeje a popadla smeták.

„Snažil se toho smetáku chytit, ale já ho tím smetákem mlátila. Snažil se odplazit pryč, tak jsem mu chtěla pomoct ven z domu, ale hádejte co? Byl příliš těžký, v podstatě to byla mrtvá váha,“ vzpomínala Willie.

V tu chvíli dorazila na místo policie a záchranka. Téměř bezvládného muže odvedli policisté k ošetření a následně zatkli. „Docela jsem se na něm vyřádila. Myslím, že byl šťastný, když ho vedli k záchrance,“ řekla důchodkyně.

Od policistů se dočkala pochval a gratulací, strážníci trvali na tom, že se musí se statečnou ženou vyfotit. „Prostě si vybral špatný dům,“ lakonicky uzavřela Willie, která se následující den dočkala ovací i od členů centra YMCA, kam chodí pravidelně posilovat. Vitální stařenka doufá, že její příběh bude inspirací pro ostatní lidi jakéhokoliv věku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků