Hlavní obsah
 

Rodina měla v domě 40centimetrového potkana, bála se ho i kočka

Senzací, která plní titulky nejen ve Švédsku, se stal 40centimetrový potkan, jenž se zabydlel v kuchyni jedné rodiny ze Stockholmu. Hlodavci se vyhýbala i kočka, kterou rodina chová, a o jeho zlikvidování se nakonec museli postarat odborníci na hubení škůdců.

 
Rodina měla v domě 40centimetrového potkana, bála se ho i kočka

„Napřed jsme si mysleli, že to je malá myš, ale brzy nám došlo, že se pleteme, protože dělala moc hluku,“ řekla švédské verzi serveru The Local Signe Bengtssonová, v jejíž kuchyni našel potkan nové útočiště.

Její nejhorší obavy se potvrdily o pár dní později, když chtěla vynést koš. V něm si totiž na zbytcích pochutnával největší potkan, jakého kdy viděla. Najednou tak bylo odpuštěno kočce, která se v jeho přítomnosti bála jít do kuchyně.

„Byla přímo v našem koši, ta obrovská příšera. Byla jsem vyděšená, nevěřila jsem, že takhle velký potkan může existovat. Nemohla jsem si pomoci – musela jsem vyskočit na stůl a ječet,“ dodala Švédka.

Rychle se zabydlel

Její manžel Erik Korsas byl zrovna na cestách, a když mu manželka vše líčila, nevěřil jí.

„Když jsem se vrátil domů, potkan byl tak zdomácnělý, že v klidu seděl v kuchyni pod stolem,“ uvedl Korsas.

Na řadu tak přišli specialisté, kteří v kuchyni rozmístili tři velké pasti. Netrvalo to dlouho a potkan se do jedné z nich chytil. Nepošel však hned, ještě se stihl schovat za myčkou nádobí. Po změření se ukázalo, že od hlavy k začátku ocasu měřil potkan 39,5 centimetru.

„Byla to docela šokující zkušenost. Nikdo nechtěl jít do kuchyně, když tam potkan byl. I přivolaní odborníci říkali, že nikdy tak velkého potkana neviděli,“ dodal Korsas.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků