Hlavní obsah

Rodiče ochrnutého Muže roku odmítli sbírku od Žilkové

Rodiče Muže roku Martina Zacha (24) odmítli veřejnou sbírku, kterou pro ně organizovala herečka Veronika Žilková. Zájem lidí a médií odmítají.

Rodiče ochrnutého Muže roku odmítli sbírku od Žilkové

Podle informací Novinek byli rodiče Martina Zacha zpočátku nabídkou Veroniky Žilkové, která je patronkou občanského sdružení Prosaz, nadšeni. Nabídla jim pomoc a dokonce se dala do organizování veřejné sbírky. Rodiče i bratr Ondra jí byli velice vděční. Pomoc si ale poté rozmysleli.

"Paní Veronika měla už všechno rozjednané. Zajistit DMSky také není jednoduché. Najednou jí ale zavolali, že si to rozmysleli a sbírku nechtějí," prozradil Novinkám zdroj blízký rodině. "Odmítají zájem o svého syna. Nechtějí, aby byl jeho případ medializován," uvedl důvody rodinný přítel. 

Rodina nekomunikuje a zákaz podávání informací o stavu Martina Zacha dostal také organizátor Muže roku David Novotný, personál nemocnice i tisková mluvčí.

Martin Zach se těžce zranil druhý den po vítězství v soutěži Muž roku. Skákal na lyžích na rybníku Kačák ve Vrchlabí a dopadl na mělčinu. Poranil si míchu a má ochrnuté horní i dolní končetiny. V noci ze středy na čtvrtek byl transportován v utajení do pražské motolské nemocnice, kde se o něj bude starat specialista na pacienty s poraněnou míchou.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků