Hlavní obsah
Most Beaver ve stejnojmenném městě v americkém Arkansasu. Foto: Profimedia.cz

Řidič nedbal na hmotnost autobusu, most se pod ním ošklivě prohýbal

Víc štěstí než rozumu měl v sobotu řidič autobusu, který ve městě Beaver v americkém Arkansasu přejel přes most s minimálně 3,5krát nižší nosností. Inspektoři nyní prověřují, zda nebyl most při průjezdu těžkým dopravním prostředkem poškozen, píše deník Daily Mail.

Most Beaver ve stejnojmenném městě v americkém Arkansasu. Foto: Profimedia.cz
Řidič nedbal na hmotnost autobusu, most se pod ním ošklivě prohýbal

Dramatické video, které na sociálních sítích zveřejnila Barb Hartman Matherová, dosud zaznamenalo již téměř milión zhlédnutí.

Ze záběrů je patrné, že se další účastníci provozu snažili řidiče autobusu od jeho záměru troubením odradit, ten však na jejich upozornění nedbal a pokračoval v jízdě.

Today 10 ton limit Bridge and 2nd bus to cross it, Watch the one lane bridge sag.. Beaver bridge in Beaver Arkansas. For licensing or usage, contact: licensing@viralhog.com

Zveřejnil(a) Barb Hartman Mather dne sobota 13. říjen 2018

Most s hmotnostním limitem 10 tun, který byl zbudován v roce 1943, se pod tíhou autobusu výrazně prohýbal, průjezd dopravního prostředku však na první pohled vydržel.

Kolik lidí se v autobuse nacházelo, deník Daily Mail neuvedl. Podle vládní agentury Arkansas Department of Transportation (ARDOT) však zcela jistě vážil přinejmenším 35 tun.

Inspektoři z ARDOT nyní prověřují, zda nebyl most při průjezdu autobusem poškozen. Podle nejnovějších zpráv je však v pořádku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků