Hlavní obsah

Řidič kamionu prudce zabrzdil, ocelová deska na korbě urazila kabinu vozidla

Dramatické záběry natočila v půlce měsíce bezpečnostní kamera na víceproudové komunikaci v čínském Chang-čou na východě země. Poté, co řidič kamionu v poslední chvíli zabrzdil, se na korbě uvolnila obří ocelová deska. Video zveřejnila agentura Reuters.

Řidič kamionu prudce zabrzdil, ocelová deska na korbě urazila kabinu vozidla

Na záběrech ze 14. prosince je vidět, jak nákladní vůz přijíždí vysokou rychlostí ke křižovatce, zatímco ostatní vozy ve vedlejších pruzích stojí. Šofér v poslední chvíli zareagoval a dupl na brzdu. Svůj vůz tak sice zastavil, dramatickým následkům ale nezabránil.

Na korbě měl totiž zřejmě špatně zajištěné ocelové desky. Jedna z nich se vlivem prudkého zastavení dala do pohybu a narazila do řidičovy kabiny takovou silou, že ji i s ním uvnitř odtrhla. Kabina i deska tak skončily na vozovce.

Řidič byl připoután bezpečnostním pásem, takže z kabiny nevyletěl, zůstal v ní uvězněn. Po příjezdu ho z ní vyprostili policisté a rovnou ho zadrželi. Muž utrpěl jen lehká zranění, nehoda je předmětem dalšího vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků