Hlavní obsah
Belgický král Philippe Foto: Profimedia.cz

Reklama fastfoodového řetězce pobouřila belgického krále

Ještě před otevřením své první pobočky v zemi si americký fastfoodový řetězec Burger King udělal v Belgii mocného nepřítele. Jeho reklama, v níž budoucí zákazníky vybízí, aby si vybrali mezi belgickým králem Philippem a „králem burgerů“, totiž královský palác příliš nepobavila, informovala agentura AFP.

Belgický král Philippe Foto: Profimedia.cz
Reklama fastfoodového řetězce pobouřila belgického krále

Americký řetězec rychlého občerstvení svou první pobočku v Belgii otevře 19. června v Antverpách. U té příležitosti zveřejnil webovou stránku s názvem Who is the king (Kdo je král), na které v humorném tónu vybízí návštěvníky, aby si zvolili svého krále mezi Philippem a hamburgerem. „Dva králové, jedna koruna, kdo bude vládnout?“ stojí na úvodní stránce.

„Jste si jistí, že chcete zvolit krále Philippa?“ dočte se návštěvník stránek po kliknutí na podobiznu belgického monarchy. „On vám neusmaží hranolky,“ stojí dál v reklamě.

Královský palác na reklamu reagoval s nepochopením. „Užití podobizny krále vyžaduje souhlas,“ uvedl.

„V tomto konkrétním případě jsme ale žádnou žádost nedostali,“ řekl mluvčí belgické královské rodiny Pierre Emmanuel de Bauw, podle nějž by řetězec povolení stejně nedostal, neboť se jedná o využití podoby krále ke komerčním účelům. „Toto počínání neschvalujeme,“ dodal de Bauw. Palác podle něj předtím, než zahájí případné právní kroky, s americkou firmou naváže kontakt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků