Hlavní obsah

Ředitelka chrání školu proti upírům, za dotace nakoupila amulety

Základní škola v chorvatském Senkovaci je celá vybavena amulety a magickými předměty, které mají žáky i učitele chránit před upíry, zlými duchy a uřknutím. Školu takto důkladně vybavila její ředitelka, která na to vynaložila v přepočtu asi 236 000 korun ze státních dotací.

Ředitelka chrání školu proti upírům, za dotace nakoupila amulety

Amulety ale asi nejsou dost účinné, protože nezabránily zlé vůli: jeden z učitelů školy to označil za nehorázné plýtvání a upozornil na situaci ministerstvo školství v Záhřebu. Napsal to ve středu chorvatský deník Večernji list.

Ukázalo se, že ředitelka nakoupila magické předměty od jistého léčitele a věštce, který působí v dané části chorvatského vnitrozemí. Ten ji přesvědčil, že kromě jiného dokážou jeho amulety neutralizovat škodlivé paprsky z vesmíru, zvyšovat sexuální potenci mužů a u žen naopak podnítit zvětšování prsou.

Ředitelka vesnické školy s asi 400 žáky, ležící asi 100 kilometrů východně od Záhřebu, se listu odmítla ke značně nestandardní investici vyjádřit, napsala agentura DPA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků